Maya: hobby horse trainer

„Hobbyhorsing je sport. Ale je to nejen sport. Umožňuje nám ponořit se do krásného světa kde je jen obloha hranicí. Začíná to těžkými tréninky a končí vítězným oxerem na konci parkuru.“ těmito slovy začíná Mayin příběh.

Maya: hobby horse trainer

Co tě úplně na začátku přivedlo k HH?

Určitě to bylo video z Finského šampionátu, a pak už stačilo jen vyzkoušet si to na vlastní kůži - hned jsem si to zamilovala.

Jak dlouho se věnuješ HH?

Již přes rok a půl.

Kolik ti je a do jaké třídy chodíš?

15 let, 9 třída - gymnázium

Kolik máš momentálně hobby koníků, který je tvůj oblíbený a proč?

Počet mých koní se často mění, ale v tuhle chvíli mám 4, a pátého si objednávám na zakázku. Celkově mi pod rukama prošlo asi 6 koní. Můj nejoblíbenější je jistě Corin, hobbyhorse kterého mám vyrobeného od keppihevostenmatkassy z Finska, a je velmi kvalitně udělaný, propracovaný a krásný. Vyhovuje mi celkovým vzhledem a uděláním, a proto jezdím téměř výhradně na něm.

Kolik kamarádek z tvého okolí jezdí HH?

Aktivně dvě mé nejlepší kamarádky, jinak mám nějakých 5 známých kteří se věnují hobbyhorsingu okrajově (nezávodí, jen občas jezdí)

Jezdíš v nějakém klubu, kde máš svoji trenérku? 

V hobbyhorsingu ne, trénuji se sama a obvykle pomáhám - alespoň přes internet - ostatním v jejich zlepšování.

Chtěla by si, aby vznikla oficiální česká Hobbyhorsing Asociace, která by pořádala celostátní závody? 

Určitě ano! A velmi ráda bych byla její součástí, v tuto chvíli jsem jedna z mála lidí, kteří pořádají po ČR větší závody než "u někoho na zahradě". Letos jsou v plánu dokonce dvoje, kromě Velké letní ceny také tzv. Prestige Price. Nedoufám v to, ale kdyby se povedlo takovou organizaci vytvořit, byla bych velmi ráda, a zaštítila ji své závody - mohly by tak být konečně oficiální.

Kde trénuješ nejčastěji?

Venku.

Kolik měřila tvoje nejvyšší skočená překážka?

125 cm

Co z příslušenství nejvíce využíváš?

Z vašeho balíčku má určitě největší využití ta úžasná deka, kterou si stále nemůžu vynachválit. Je dobře propracovaná, celá z kožíšku což velmi cením a moc pěkné barvy. Pak také často používám vaše otěže, které jsou příjemné do ruky a mají moc pěkné karabinky. Ohlávka se mi také líbí, ale na mé koně je docela velká a hlavně jí chybí dolní kolečko kam by se dalo zapnout vodítko - je to škoda.

Máš doma svojí stáj? Když ne, chtěla by si?


Svou hobbyhorse "stáj" nemám, ale mám židličku z IKEA která mi bohatě stačí. Mám vcelku malý pokoj, a dřevěná stáj by se mi sem rozhodně nevešla. A dávat jí do sklepa nechci.

Co ti na HH v ČR nejvíce chybí?

OFICIÁLNÍ ZÁVODY 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení